A szerk. (34)
A38 (49)
Ajánló (1075)
Akvárium klub (33)
Alfa Fesztivál (2)
Azfeszt (5)
Balaton Music Wave (3)
Balaton Sound (85)
BalaTone Fesztivál (30)
Belvárosi Fesztivál (1)
Bónusz Fesztivál (5)
Budai Gourmet (4)
EFOTT (15)
Én és a Dal (2)
Fehérvári Zenei Napok (7)
Fekete Zaj (2)
Félsziget Fesztivál (6)
Fishing on Orfű (26)
Free Fest - TOTAL (6)
Fridge Fesztivál (5)
Gödör (1)
Gödör Kemping (7)
Gyerek Sziget (1)
Hegyalja Fesztivál (77)
Instant (2)
Interjú (46)
játék (5)
Komolyan szeretjük (25)
Művészetek Völgye (27)
Nagy Skaland (8)
NemFeszt (579)
Nufolk Fesztivál (1)
PaFe (30)
Park (12)
Part (5)
PeCsa (7)
Roskilde (7)
Serceg (17)
Soundkitchen Istálló (3)
Stargarden (7)
Szegedi Ifjúsági Napok (104)
Szerzőink (40)
Sziget Fesztivál (488)
Színház (35)
Tatai Utcazene és Művészeti Fesztivál (2)
Unique Fesztivál (3)
Végállomás: világhír (1)
Veszprémi Utcazene Fesztivál (15)
Világveleje Fesztivál (5)
VOLT Fesztivál (92)
Zöld Pardon (64)
Jobban az augusztus nem is indulhat, mint a nulladik nappal felturbózótt FEZENnel.
Három plusz egy nap megtömve rockkal, metállal, poppal és elektronikus zenével.
Ráadásként idén teljesül a fesztiválozók egy régi kívánsága is, a Kreator elhozza német thrasht és egy vadiúj korongot is Fehérvárra.
Végre itt a bizonyosság a FEZEN-esek számára – amit eddig csak reméltek, és kértek, valósággá válik: az idei fesztiválon játszik nekik az Essen-i Kreator, a német thrash nagyágyú. A csapat a székesfehérvári fellépésen mutatja be a magyar közönségnek Phantom Antichrist című, július elején megjelenő új albumát. Persze nem csak a friss korongról válogatnak Mille Petroza-ék, hiszen a harminc éve aktív banda komoly zenei anyagot halmozott fel.
A fesztiválindító nulladik nap biztosan teljesíti küldetését, bemelegíti a táncért felelős izmokat és felébreszti a mindenkiben ott szunnyadó fesztiválozót. Ferenczy György és a Rackajam fúziós zenéje a blues, a soul, a rock és a népzene rajongóit is megmozgatja. De akik stílustól függetlenül az egyszerűen csak az őszinteség és a szabadság emberei, azok számára is a világ legjobb szájharmonikásának címét is magáénak tudó Ferenczy Gyuri és zenekarának koncertje a megfelelő fesztiválrajt.
A pesti dalokat, a múlt század kávéházainak hangulatát, cigányzenét és semmi mással össze nem hasonlítható hangulatot varázsol a FEZEN-re a Budapest Bár. Bohém romantika, szenvedélyes félhomály és elemi rock ’n’ roll lesz a felhozatal a meghatározó magyar zenészekből verbuválódott „all star” bandában, amely fennállásának öt éve alatt a tagokat összekapcsoló laza köteléket erőteljes, vibráló egységet alkotó, színes zenei szövetté fonta.
A jazz – a tehetséges magyar zenészeknek köszönhetően – már itthon sem csak az otthonülők kedvence: a Harcsa Veronika Quartet, élén a Műszaki Egyetem után a zeneművészeti jazz tanszékén végzett énekesnővel és Gyémánt Bálint gitárossal kiegészülve világszínvonalú produkciót hoz a fesztiválra. A székesfehérvári Vörös Janka zenekara, a Vörös Janka Group saját bevallása szerint groove és r’n’b számoktól kezdve, a blueson át, a kő kemény jazzig mindent játszik, amibe beleszeret – hangzásvilága ennek megfelelően teljesen egyedi, könnyeden dögös, ami a fesztiválozókat is leveszi a lábáról.
Az elektronikus zene híveinek Jimmy Van M játszik az indítónapon: a belga DJ mesterien keveri a downtempot, a progresszív house-t és a technot egyetlen hatalmas, hullámzó, és energikus partyvá.
A rock örök: jöhetnek új bandák, módosulhatnak a dallamok és a tempó, az egykori tini rajongók több gyerekes családanyákká és bölcs nagypapákká nemesülhetnek, de a rock ’n’ roll életérzés nem kopik. Mindegy, hogy még gimnáziumba jár, a fősulit tudta le nemrég, vagy már felelős üzletember, mindenki tudja, mi következik azután, hogy „Azok a boldog szép napok, ég veled!”, és persze a FEZEN-en is együtt éneklik majd a Beatricével. De egészen biztosan nem lesz gond a dalszövegekkel a Kalapács koncertjén sem. A rock katonái is bemasíroznak a MÁV pályára: az Ossian szintén zenél a Fehérvári Zenei Napokon.
)A szövegben nem lehet HTML-t használni, a linkeket pedig automatikusan aláhúzzuk. Az email cím megadása kötelezõ, de az oldalon nem jelenik meg. Ha van felhasználóneved, itt bejelentkezhetsz.
Az IP címedet megjegyezzük, de ezt csak a komment spam jellegének vizsgálatához használjuk fel.
P.Mobil és Csapda nélkül a FEZEN nem buli!