Április 12-én szombaton audiovizuális szeánsznak adott otthont a Magyar Zene Háza, melynek során teltház előtt mutathatta be Murcof exkluzív, The Etna Sessions névre keresztelt alkotását.

A Magyar Zene Háza többedik alkalommal biztosított teret ambient koncertnek. Ezek közül egyen mi is ott voltunk, Tim Hecker budapesti látogatásakor. Az akkori zenei utazás olyan nyomot hagyott bennünk, hogy a szóban forgó, mostani koncertet nem hagyhattuk ki.
Jobban mondva, előadást, ugyanis zeneiségét és a szervezést tekintve is jóval eltért a hagyományos értelembe vett koncerttől. Ez viszont legalább annyira közel állt a hely szellemiségéhez, mint amikor például egy Legowelt-bulin voltunk a Zene Házában, de az est ezen részéről majd később.
Tőlünk nem megszokott módon már az warm-upra megérkeztünk, ugyanis számítottunk arra, hogy ez nem az a tipikus ki-bejárkálós esemény lesz. És nem is bántuk meg, ugyanis Áron Lőrinczi Closure Brochure szettje hagyott bennünk elmélkednivalót a szünetben. A változatos, néhol kifejezetten zajos szett egyetlen hátránya, hogy nem volt hozzà vizuális aláfestés.
Ebben a tekintetben viszont abszolút kárpótolt Murcof (sajnos csak) 45 perces játékideje, melynek során valósággal megelevenedett előttünk az Etna (nemhiába az alkotás címe): a füstfehők, a fortyogó láva, a lézerszerű robbanások, a vulkanikus kőzetek párosulva a mexikói mester filmzenére hajazó, vészjósló hangzásvilága egy konkrét színházi előadással ért fel.

Az élményhez a körülmények is adva voltak: díszpáholy, széksorok, szép hangzás, szélesvászon, valmint nem utolsó sorban a Zene Háza elegáns milliője és épületének páratlan szépsége. Pont az atmoszféra megteremtése érdekében nem engedtek a 0.5-ös ásványvízen kívüli innivalót bevinn – az est egyedüli fájó pontjaként ezt tudnám említeni.
A két fellépő kiváló balanszt biztosított a műfaj sokszínűségének bemutatására: míg az előfellépő egy sokkal kísérletibb, kalandosabb és olykor repetitív, mégis zene-fókuszú szettet játszott, addig Murcof zenéje a könnyebben befogadható, dallamosabb, kissé éteribb, filmzenei hangzást testesítette meg.